d) Zdôvodnenie vhodnosti realizácie projektu

V geografickej lokalite nielen Banskobystrického kraja, ale v rámci celého Slovenska, bol a určite opäť bude (Zdôvodnenie vhodnosti realizácie projektu po prekonaní krízy) zvýšený dopyt po absolventoch odborných škôl strojárskeho zamerania bez rozdielu. Výroba si v súčasnosti vyžaduje aj vyučených klasických odborníkov, bez ktorých strojársky priemysel nebude nikdy fungovať. Preto je potrebné umožniť všetkým skupinám rovnaký prístup k vzdelávaniu, podporovať akýkoľvek záujem o ďalšie vzdelávanie, a to predovšetkým u žiakov pochádzajúcich zo sociálne znevýhodneného prostredia a obzvlášť žiakov pochádzajúcich z MRK, ktorí z veľkej miery nemajú vo svojom domácom prostredí najlepšie podmienky na vzdelávanie. Je potrebné naďalej podporovať prepojenie študijných odborov stredných škôl s reálnou situáciou na trhu práce. Pomerne účinným nástrojom na zvýšenie počtu absolventov stredných škôl pochádzajúcich zo znevýhodneného prostredia spomedzi príslušníkov MRK sú práve elokované triedy stredných odborných škôl v mieste, resp. okolí bydliska príslušníkov MRK. Žiadateľ na základe predchádzajúcich skúseností s cieľovou skupinou má predpoklady na úspešné zvládnutie stanoveného cieľa projektu.