E) Udržateľnosť výsledkov projektu

Koncepcia projektu je postavená na trvalej udržateľnosti jeho prínosov. Realizácia predkladaného projektu zabezpečí vytvorenie dlhodobo prístupného moderného vzdelávacieho programu pre žiakov z MRK podporeného potrebným materiálnym vybavením, didaktickými postupmi, znalosťami pedagógov a existujúcimi nástrojmi na jeho udržiavanie a trvalé zlepšovanie. Výsledky projektu budú využívané v rámci regulárneho vzdelávacieho procesu školy aj v ďalších rokoch po ukončení projektu na ďalších nových nastupujúcich ročníkoch. Nadväzujúcimi aktivitami bude aj ďalšia modernizácia vzdelávacieho programu školy. Úžitky z projektu tak budú mať dlhodobé účinky. Vďaka postupne širšiemu uplatňovaniu inovatívnych metód a foriem výučby sa zlepší pripravenosť cieľovej skupiny (aj po skončení podpory zo strany EÚ) na potreby spoločnosti založenej na znalostiach, zvýši sa úroveň kľúčových kompetencií, čo zaručí cieľovej skupine primerané sociálno-ekonomické postavenie.