c) Spôsob realizácie projektu

Na realizácii projektu sa budú podieľať odborníci z interných kapacít školy v spolupráci so skúsenými odborníkmi z praxe. Projekt je rozdelený do 2 aktivít. Aktivita 1.1 je zameraná na inováciu vzdelávania pre potreby trhu práce, pričom dôjde k inovácií učebných materiálov a didaktických prostriedkov pre všetky všeobecnovzdelávacie, ako aj odborné predmetu vyučované na elokovanom pracovisku školy (Odborný výcvik, Základy strojárstva, Strojárska výroba, Úvod do sveta práce, Slovenský jazyk a literatúra, Matematika, Občianska náuka, Etická výchova, Telesná a športová výchova). V rámci aktivity zameranej na vzdelávanie pedagogických zamestnancov absolvujú všetci učitelia elokovaného pracoviska vzdelávanie zamerané na rozvoj komunikačných zručností, ako aj vzdelávania rozvíjajúce prácu so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (špeciálna pedagogika, rozvoj čitateľskej gramotnosti). Vzdelávania budú zabezpečené skúsenými externými pracovníkmi. Aktívny prístup pedagogického personálu školy a jeho profesionálne skúsenosti v oblasti pedagogiky žiakov zo sociálne málo podnetného a znevýhodneného prostredia MRK sú predpokladom maximálnej efektívnosti projektu.